Rotary Evaporatör Nedir?

Rotary Evaporatör (Döner Buharlaştırıcı), çözücülerin numunelerden buharlaşma yoluyla etkili ve yumuşak bir şekilde çıkarılması için kimya laboratuvarlarında önemli bir araçtır. Çok çeşitli uygulamalarda mükemmel distilasyon çözümleri sağlamak için vakum pompası, vakum kontrolörü ve sirkülasyonlu chiller ile birleştirilebilir. Kimyasal laboratuvarlarda, örneklerden çözücüleri buharlaştırmak için döner buharlaştırıcılar kullanılır. Bu işlem için bir vakum kaynağı gereklidir. Vakum seviyesi, … Devamını oku… Rotary Evaporatör Nedir?

Peristaltik Pompa Nedir?

Peristaltik Pompalar Nasıl Çalışır? Peristaltik bir pompa, çok çeşitli sıvıları aktaran pozitif yer değiştirme pompasıdır. Bu pompanın valfleri, contaları ve salmastraları yoktur ve bakımı için pahalı olmayan bir pompadır. Her peristaltik pompa, aşınmaya karşı yüksek bir direnç sağlayan ve katıların ve viskoz ortamların kolay akışına izin veren açık bir akış yolu sağlayan esnek hortumlara veya … Devamını oku… Peristaltik Pompa Nedir?

Ultrasonik Banyo Nedir? Ne işe Yarar? Çeşitleri Nelerdir?

Ultrasonik banyolar, cam malzemelerin ve aletlerin kirlenmesini agresif bir şekilde temizlemek için tanklı suda dalga oluşturur. Geliştirilmiş temizleme gerektiğinde çelik hazne kavitasyon kabarcıkları ve güçlü çözücülere karşı dayanıklıdır. Uygulanan gücü ayarlayabilen kompakt ultrasonik banyolar, analitik veya tıbbi laboratuvarlarda yaygın olan hassas ekipmanı korur. Tam temizleme döngüleri sadece dakikalar alır ve zamana bağlı ayar yapıldığında otomatik … Devamını oku… Ultrasonik Banyo Nedir? Ne işe Yarar? Çeşitleri Nelerdir?

Santrifüj Nedir? Ne İşe Yarar? Çeşitleri Nelerdir?

Santrifüjler, karışım içeriğini farklı yoğunluklarla ayırmak için gereken hızlı eğirme kuvvetini üretir. Düşük yoğunluktaki parçacıklar ve maddeler yüzeye çıkarken ağır bileşenler dibe çöker. Santrifüjler, kompakt masaüstü üstü ve mikrosantrifüj seçenekleri veya herhangi bir çalışma alanına ve plaka veya tüp örnek büyüklüklerine ve kapasitelerine uyacak daha büyük ayaklı modellere sahiptir. Farklı santrifüj yöntemlerinden herhangi birinin dönüş … Devamını oku… Santrifüj Nedir? Ne İşe Yarar? Çeşitleri Nelerdir?

Vorteks Karıştırıcı Nedir? Ne işe Yarar? Çeşitleri Nelerdir?

Vorteks karıştırıcılar, laboratuvarlarda yaygın olarak hücre bozulması veya homojenizasyon için küçük sıvı hacimlerini karıştırmak için kullanılır. Analog veya dijital makineler, tekrarlanabilir sonuçlar elde etmek için operasyonel hızı ve zamanı hassas bir şekilde kontrol eder. Tekli veya çoklu numuneleri aynı anda test edebilen vorteksli mikserler, test tüplerini, viyalleri, silindirleri veya bazı durumlarda mikroplakaları barındırır. Sağlam, korozyona … Devamını oku… Vorteks Karıştırıcı Nedir? Ne işe Yarar? Çeşitleri Nelerdir?