tarihinde yayınlandı

Dental Otoklav Sterilizatörler

Dental sterilizatörleri bir dişhekimi muayenehanesi için zorunludur. Otoklavlar olarak da adlandırılan dental sterilizatörler, aletleri ve ekipmanı tamamen sterilize etmek için 270° F’ye ulaşan sıcaklıklarda buhar kullanır. Çeşitli cerrahi aletlerin ve dişçilik aletlerinin bu buharla sterilizasyonu verimli ve güvenlidir. Güvenlik ve enfeksiyon kontrolü için tasarlanan sterilizatörler, kullanım sırasında kilitlenir ve aletler steril ve kuru olduğunda açılır. Neyin sterilize edildiğine bağlı olarak bir otoklav döngüsü 6 ila 30 dakika arasında değişebilir. Buhar, dental alet sterilizasyonu için yaygın bir yöntem olsa da, bazı dental sterilizatörler kuru ısı kullanır ve işlemdeki nemi ortadan kaldırır. Dental otoklavlar ve sterilizatörler, bir dişhekimliği muayenehanesinde en çok kullanılan ekipmanlar arasındadır.

Diş hekimliği otoklav fiyatları

Aradığın Dental Otoklav, Labburada’da. Diş hekimliği otoklav cihazı Avantajlı Fiyatlar ve Sınırlı Sayıda Stokla Burada. Hemen Al! 

B tipi otoklav

https://www.youtube.com/watch?v=qDeUWiGabPs
tarihinde yayınlandı

Liyofilizatör nedir?

Liyofilizatör – Dondurarak Kurutucu
Liyofilizatör nedir? Liyofilizatör nasıl çalışır?

Liyofilizatör ve dondurarak kurutucu, aynı ekipman için eşanlamlı isimlerdir. Bir liyofilizatör, tipik olarak çabuk bozulan malzemeleri korumak, raf ömrünü uzatmak veya malzemeyi taşıma için daha uygun hale getirmek için kullanılan bir su çıkarma işlemini gerçekleştirir. Liyofilizatörler, malzemeyi dondurarak, ardından basıncı düşürerek ve malzemedeki donmuş suyun süblimleşmesine izin vermek için ısı ekleyerek çalışır.

Dondurarak Kurutma nasıl çalışır?
Dondurarak kurutma üç aşamada gerçekleşir:

Dondurucu
Birincil Kurutma (Süblimasyon)
İkincil Kurutma (Adsorpsiyon)


Uygun dondurarak kurutma, kuruma sürelerini% 30 oranında azaltabilir

Dondurma Aşaması
Dondurma, dondurarak kurutmanın en kritik aşamasıdır ve bunun için birçok yöntem vardır. Dondurma, dondurucuda, soğutulmuş banyoda (kabuk dondurucu) veya dondurarak kurutucudaki bir rafta yapılabilir. Malzemeyi üçlü noktasının altına soğutmak, erimeden ziyade süblimleşmenin gerçekleşmesini sağlar. Bu, fiziksel şeklini korur.

Dondurarak kurutma, yavaş dondurma veya tavlama ile üretilebilen büyük buz kristallerini kullanarak başarmak için en kolay yoldur. Bununla birlikte, biyolojik malzemelerle, kristaller çok büyük olduğunda hücre duvarlarını kırabilir ve bu da ideal olmayan dondurarak kurutma sonuçlarına yol açar. Bunu önlemek için hızlı dondurma işlemi yapılır. Çökme eğilimi gösteren malzemeler için tavlama kullanılabilir. Bu işlem, hızlı dondurmayı ve ardından kristallerin büyümesine izin vermek için ürün sıcaklığını yükseltmeyi içerir.

Birincil Kurutma (Süblimasyon) Aşaması
Dondurarak kurutmanın ikinci aşaması, suyun süblimleşmesi için basıncın düşürüldüğü ve malzemeye ısının eklendiği birincil kurutmadır (süblimasyon). Vakum süblimasyonu hızlandırır. Soğuk kondansatör, su buharının yapışması ve katılaşması için bir yüzey sağlar. Kondenser ayrıca vakum pompasını su buharından korur. Bu aşamada malzeme içindeki suyun yaklaşık% 95’i uzaklaştırılır. Birincil kurutma yavaş bir süreç olabilir. Çok fazla ısı, malzemenin yapısını değiştirebilir.

İkincil Kurutma (Adsorpsiyon) Aşaması
Dondurarak kurutmanın son aşaması, iyonik olarak bağlı su moleküllerinin uzaklaştırıldığı ikincil kurutmadır (adsorpsiyon). Sıcaklığı birincil kurutma aşamasından daha yükseğe yükselterek, malzeme ile su molekülleri arasındaki bağlar koparılır. Dondurularak kurutulmuş malzemeler gözenekli bir yapıya sahiptir. Dondurarak kurutma işlemi tamamlandıktan sonra, malzeme mühürlenmeden önce vakum, inert bir gazla kırılabilir. Çoğu malzeme% 1-5 artık neme kurutulabilir.

tarihinde yayınlandı

DLAB Scientific

Dlab Scientific

Dlab Laboratuvar Cihazları

Dlab Türkiye Temsilcisi

Santrifüjler, Mikrosantrifüj, Manyetik Karıştırıcı, Isıtıcılı Manyetik Karıştırıcı, Çoklu Manyetik KarıştırıcıMekanik Karıştırıcı, Çalkalayıcılar, Orbital Çalkalayıcı, Vorteks Karıştırıcı, Rotary Evaporatör, Thermal Cycler, Spektrofotometre, Jel Görüntüleme Cihazı, PCR, Kuru Blok Isıtıcı, Thermomixer c, Thermoshaker, Otomatik Pipet, Büret, Dispenser, Pipet Pompası, Rotatör

DLAB RE100-S Rotary Evaporatör

https://www.youtube.com/watch?v=4ztkeh_b8dM Özellikler: • Geniş bir…

DLAB MX-S Vorteks Karıştırıcı

MX-S Vorteks Karıştırıcı kompakt ve stabildir ve 250 ila 2500 rpm arasında değiş…

DLAB HB120-S Kuru Blok Isıtıcı

DLAB HB120-S Kuru Blok Isıtıcı 18900224 0.2ml+0.5ml-1.5/2ml adaptörü ile birlikt…
tarihinde yayınlandı

Rotary Evaporatör Nedir?

Kimyasal laboratuvarlarda, örneklerden çözücüleri buharlaştırmak için döner buharlaştırıcılar kullanılır. Bu işlem için bir vakum kaynağı gereklidir. Vakum seviyesi, çözücünün buhar basıncına ve döner buharlaştırıcının su banyosu sıcaklığına dayanmalıdır. Vakum pompasının akış hızı, döner buharlaştırıcıda kullanılan şişenin boyutuna göre seçilmelidir.

dlab rotary evaporator re 100 pro ile ilgili görsel sonucudlab rotary evaporator ile ilgili görsel sonucu

 

https://www.youtube.com/watch?v=4ztkeh_b8dM

Rotary Evaporatör Aksesuarları

 

tarihinde yayınlandı

Vorteks Karıştırıcı Nedir? Ne işe Yarar? Çeşitleri Nelerdir?

Vorteks karıştırıcılar, laboratuvarlarda yaygın olarak hücre bozulması veya homojenizasyon için küçük sıvı hacimlerini karıştırmak için kullanılır. Analog veya dijital makineler, tekrarlanabilir sonuçlar elde etmek için operasyonel hızı ve zamanı hassas bir şekilde kontrol eder. Tekli veya çoklu numuneleri aynı anda test edebilen vorteksli mikserler, test tüplerini, viyalleri, silindirleri veya bazı durumlarda mikroplakaları barındırır. Sağlam, korozyona dayanıklı malzemelerden üretilen aletler, ağır günlük kullanıma dayanacaktır.

MX-M dlab ile ilgili görsel sonucu

 

https://www.youtube.com/watch?v=5ZlSk-yZOgw

Vorteks Karıştırıcı Ürünleri;